Work
MANİKÜR & PEDİKÜR

Ellerinizin her süre bakımlı ve güzel görünmesini istiyorsanız eğer el bakımını çok iyi yapmanız gerekir. Manikür pedikür nedir? Sorusuna karşılık olarak, el ve ayak tırnaklarınızın daha güzel görünmesi için meydana getirilen temizlik ve bakım işlemidir. Tırnaklar uzadığında daha muntazam ve güzel bir görüntüye haiz olmaları için meydana getirilen işlemlerle devam eder.

 

 

Birçok insan el ve ayak bakımını yapmış oldurmak için manikür ve pedikür yapmış olunur. Yalnız manikür ve pedikür yapmış olduracak vaktiniz ya da manikür-pedikürcüye verecek param yok diyorsanız, evinizde rahatça yapacağınız manikür pedikür bakımını tamamlayabilirsiniz. Manikür pedikür seti satın alınarak evde oldukça kolay bir şekilde bakım yapmak mümkün olabilmektedir.

 

Evde pedikür yapmaya başlamadan önce ayak tırnaklarınızın etkili bir şekilde yumuşatılması gerekmektedir. pedikür işlemine geçmeden önce eğer ayak tırnaklarınızda oje var ise öncesinde muhakkak ki ojelerinizi temizlemeniz gerekmektedir. Daha sonrasında ise ayak tırnaklarınızı yumuşatarak pedikür işlemine başlayabilirsiniz.

 

 

 

Bunun için isterseniz banyodan sonra pedikür uygulamasına geçebilir ya da ayaklarınızı yumuşatabilmek için bir kova içerisine sıcak su doldurarak ayaklarınızı kovanın içine sokabilirsiniz. Pedikür için ayaklarınızı kovaya sokmadan önce isterseniz kova içine 1-2 aspirin atabilirsiniz. Su içerisinde bulunan aspirinler ayaklarınızdaki yorgunluğu alarak ayaklarınızda bulunan gözeneklere nüfus edecektir.

 

Eğer evinizde ek olarak vazelin varsa ayaklarınızı çıkartmadan suyun içerisine vazelinde dökebilirsiniz. Su içinde yumuşayan ayaklarınızı sudan çıkartın ve tırnaklarınız ile tırnak etlerinizi lüzumlu pedikür malzemeleri ile istediğiniz uzunluğunda kati.